Ruj Seçimi ve Ruj Kullanımı

Ruj KullanımıRuj ve renk seçimi konusunda kararsız kalanlar için çok basit bir önerimiz var: Yüzünüzde hiçbir makyaj yokken yüzünüzde en güzel duran ruj rengini tercih edin.

Uzmanlara göre size en uygun renk, doğal dudak renginizden bir iki ton daha koyu olandır. Bu ton farkını test etmek için, ruju yalnızca tek dudağınıza sürün. Ruj sürdüğünüz dudağınızın rengi, diğer dudağınızın gölgesi gibi duruyorsa, bu sizin renginizdir. İşte bu kadar basit…

Kırmızı Ruj Kullanılmayacak mı?

Elbette bazen kırmızı ruj da kullanmak isteyebilirsiniz. Birşok kadın, kırmızı ruj kullanakayacağını düşünür. Ancak önemli olan doğru tonu seçmektir. Açık tenliler kırmızının daha açık tonlarını kullanmalılar. Kumrallar ateş kırmızısını tercih edebilirler. Esmer tende ise koyu kırmızı tonları çok güzel durur. Kırmızı ruj kullanırken dikkat etmemiz gereken çok önemli bir nokta var: Kıyafetlerinizi dudaklarımız renginize uydurmaya çalışmayın.

Alıdığınız Ruju Beğenmediniz mi?

Kullanmaktan hoşlanmadığınız rujlarınız varsa bunları atmayın. Beğenmediğiniz renkleri karıştırarak çok güzel renkler elde edebilirsiniz. Eğer aldığınız rujun rengi size çok açık geliyorsa, ruju sürmeden önce daha koyu renkli bir kalem ile tonunu koyulaştırabilirsiniz.

Dudak Fırçası Ne Zaman Kullanılır?

Eğer parlak renk kullanacaksanız, ruju fırça ile sürmelisiniz. Aynaya yaklaşarak dikkatli bir biçimde kenarlara taşırmamaya özen göstermelisiniz.

Dudak Kalemi Ne Zaman Kullanılır?

Dudak kalemini ruju sürmeden önce ya da sürdükten sonra kullanabilirsiniz. Ancak ruj sürdükten sonra kalem kullandığınızda dudaklarınız daha doğal görünecektir.

Eğer rujunuzun çok çabuk çıktığını düşünüyorsanız, ruj sürmeden önce dudaklarınızı kalem ile boyayın. Bu şekilde bir temel oluşturacak, rujunuz çıksa bile dudaklarınızın renkli görünmesini sağlayacaksınız.

Başka Ruj Renkleri

Doğal dudak renginizin bir iki ton koyusu, ruj seçimi için en basit yöntem olmakla birlikte, cilt renginize göre başka renkler de kullanabilirsiniz.

Eğer açık tenli iseniz, kayısı tonları, somon ya da pembe kullanabilirsiniz. Kahverengi rujlardan uzak durmalısınız, sizde çok abartılı duracaktır.
Kumral iseniz daha koyu renkleri tercih etmelisiniz. Gül, açık mor tonları ve koyu mat pembe tonlarını deneyebilirsiniz.
Esmer iseniz koyu mor, çikolata ve koyu kırmızı tonları kullanabilirsiniz. Gündüzleri karamel ve ceviz rengi tonları, gece ise mor ve kırmızı tonları uygun olacaktır.