Mum Deodorantlar

Deodorant, günümüz insanının vazgeçilmezlerinden. Özellikle önümüzdeki sıcak yaz aylarında günde birkaç kez kullanacağımız, kalabalık ortamlarda bizi utanç verici durumlardan kurtaracak önemli bir ihtiyaç. Birçok bayanın çantasından eksik etmediği, erkeklerin en az bayanlar kadar önemsediği bu ihtiyacı en etkili şekilde karşılamak gerekiyor diye düşünüyorum. Hem etkisi uzun süre sürmeli, hem de etrafa ucuz değil kaliteli bir koku yaymalı.

Elbette işin ekonomik boyutunu da görmezden gelemeyiz. Sıradan bir deodorantı 5-10 YTL arası bir fiyata alabiliyoruz. Kaliteli parfüm markalarına ait mum deodoranatlar, Strawberry’de 15-25 YTL arası bir fiyata satılıyor. Kaliteli kokusunun yanısıra, deodorant spreylerden daha kalıcı. Ayrıca kullanmakta olduğunuz parfüm ile aynı kokuda bir deodorant kullanmış, birbirlerinin etkisini artırmış oluyorsunuz. Duruma ekonomik açıdan bakacak olursak; mum deodoratlar, marketlerden satın alacağımız deodorant spreylerden 2-3 kat daha uzun süre dayanıyor; yani maliyetleri aynı. Bu durumda, kaliteli bir deodarant kullanmamak için hiçbir sebep görünmüyor.

Mum deodorantlar konusunda ufak bir ipucu: Mum ne kadar sert ise, deodorant o kadar uzun süre dayanıyor. Benim kişisel tercihim Calvin Klein ürünleri. Genellikle erkeklere hitap etse de, unisex ürünleri de mevcut (CK Be, CK One). Ayrıca erkek deodorantlarını kullanan birçok bayan tanıyorum, bir alternatif olarak düşünülenilir.