Püf Noktası Konulu Yazılar

Kışlık Cilt Bakımı

Kışlık cilt bakımıCilt bakımı da kıyafetleriniz gibi mevsimlere göre değişiklik gösterir. Yazın güneşten korunma ve bronlaşma üzerine yoğunlaşırken, kışın kuruluklardan ve çatlaklardan korunmak için nemlendirme ile uğraşıyoruz. Soğuk, düşük nem oranı ve rüzgarlar cildimizin doğal yapısını bozarak kurumasına ve çatlamasına sebep oluyor. Kışın bile cildinizi yumuşuk tutmak için size bazı önerilerimiz var:

Devamını oku

Sevgililer Günü

Sevgililer günüHer yıl 14 Şubat günü, birçok ülkede Sevgililer Günü olarak kutlanır. Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Aziz Valentin Günü’nün romantik aşk ile bağlantısı, Orta Çağ’ın sonlarına doğru, o zamanki akımlardan kaynaklanmış ve bu gün, zamanla dinsel özelliğini yitirmiştir. 1969 yılında dini takvimden de çıkarılarak dini anlamda kutlanması sona ermiştir.

Devamını oku

Babalar Günü

Babalar günüBabalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910 tarihinde Amerika’nın Washington eyaletinin Spokane şehrinde kutlanmıştır. O günden beri bu özel günde tüm dünyada milyonlarca baba, çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır. Babalar Günü dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanır.

Çok uygun fiyatlarla babalar günü hediyesi satın almak için tıklayın