"püf noktası" etiketli yazılar

Kışlık Cilt Bakımı

Kışlık cilt bakımıCilt bakımı da kıyafetleriniz gibi mevsimlere göre değişiklik gösterir. Yazın güneşten korunma ve bronlaşma üzerine yoğunlaşırken, kışın kuruluklardan ve çatlaklardan korunmak için nemlendirme ile uğraşıyoruz. Soğuk, düşük nem oranı ve rüzgarlar cildimizin doğal yapısını bozarak kurumasına ve çatlamasına sebep oluyor. Kışın bile cildinizi yumuşuk tutmak için size bazı önerilerimiz var:

Devamını oku

Ruj Seçimi ve Ruj Kullanımı

Ruj KullanımıRuj ve renk seçimi konusunda kararsız kalanlar için çok basit bir önerimiz var: Yüzünüzde hiçbir makyaj yokken yüzünüzde en güzel duran ruj rengini tercih edin.

Uzmanlara göre size en uygun renk, doğal dudak renginizden bir iki ton daha koyu olandır. Bu ton farkını test etmek için, ruju yalnızca tek dudağınıza sürün. Ruj sürdüğünüz dudağınızın rengi, diğer dudağınızın gölgesi gibi duruyorsa, bu sizin renginizdir. İşte bu kadar basit…

Devamını oku

Cilt Tipiniz Nedir?

Cilt tipiTemel olarak 5 cilt tipi bulunmaktadır: Yağlı, karma, hassas, kuru ve yıpranmış (Güneş etkisi ile). Cilt tipiniz, cildinizin ne kadar çok ya da az yağ ürettiğine bakılarak belirlenir. Genleriniz, beslenme şekliniz, kullandığınız ilaçlar, stres durumunuz, hatta cilt bakım şekliniz, cildinizin ne kadar yağ üreteceğini belirleyen faktörlerdir.

Devamını oku

Güneşten Korunma

Güneşten korunmaYine yaz geldi… Açık havada geçireceğimiz zamanlar artacak ve güneşin zararlı ışınlarından çok daha fazla etkileneceğiz. Bu zararlı ışınlardan korunmak için gerekli önlemler, piyasada satılmakta olan cilt bakımı / güneş ürünleri ile ilgili önemli bilgiler ve çeşitli püf noktaları ile sizleri aydınlatmak istiyoruz.

Güneş ürünleri genelde “sunblock” ya da “%100 koruma (protection)” isimleri ile satılmaktadır. Hiçbir ürünün %100 koruma sağlaması mümkün olmadığı için Avrupa Birliği bu şekilde sıfatların kullanımını yasaklamıştır.

Devamını oku