"kilo verme" etiketli yazılar

Uzman Görüşü – Pervin Bulgak: Kadının Kilo Verme Serüveni

DiyetGarip bir başlık olduğunun ben de farkındayım, ama bence bu tanımlama bizler için çok uygun. Bakın anlatayım; masa başı işler yüzünden metabolizmamız durma noktasına geldi (değil mi?). Diyet yapmaktan içimiz dışımıza çıktı. Yani anlayacağınız bizim bu bitmek tükenmek bilmeyen maceramız artık çooook uzadı. Ben diyorum ki, bu işe bir son verelim artık; ne ise o olsun. Yok yok iyi anlamda demek istedim.

Hazır sonbahar gelmişken biraz vücudumuza bakalım… Havalar çok sıcak olduğu için vücudumuza krem sürmek çok zordu Ben çok terlediğim için itiraf ediyorum sürmedim.

Devamını oku

Uzman Görüşü – Pervin Bulgak: Verilen Kilo Geri Alınmaz

DiyetAynada aldığımız her bir kiloyu fark ettiğimizde ne düşünürüz? Ben akşam bir hap yutsam da, sabah kalktığımda hepsi uçsa diye düşünürüm; çünkü diyet düşüncesi bile artık içimi kaldırıyor. Zaten ver ver, sonra geri al bıktı bünye benden; isyan ediyor artık…

Ben bu durumda “Ne yapsam peki?” diye düşünürken, sağolsun Hollandalı bilim adamları imdadıma yetişti (Aslında onlar çoktan yapmış da, ben kafamı toprağa gömmüşüm). Evet, yapmışlar: Karnına bir iğne, 23 gün sonra dal gibisin. Tutmayın beni, bu sefer yapacağım! Yıllardır girdiğim iddiaların toplam ödülünü isterim!

Devamını oku

Uzman Görüşü – Pervin Bulgak:
5 Haftada 6 Kilo Vermek İster Misiniz?

– Beslenme ve egzersiz programımı hiçbir hileye başvurmadan uyguluyorum.
– İçeri girmeden pastanenin önünden geçip gittim.
– Tabağım tam boşalmamış olmasına rağmen doyduğumu hissettiğimde yemeyi bıraktım.
– Canım tatlı bir şeyler yemek istiyordu, ben de bir parça meyve yedim.
– Öğle arasında yürüyüş yaptım.
– Katları yürüyerek çıktım.
– Bir kutu üzerindeki yiyecek etiketini inceledim. 3 öğün yemek yedim.
– Yemeğe saldırmadım, yavaş yavaş yedim.
– Gün boyunca su içtim.
– İyi göründüğümü düşündüm.
– Tatlı yemedim.

Devamını oku

Uzman Görüşü – Pervin Bulgak: Yağlarınızı Işınlayın

O zaman en son teknolojilerden TEI System’le tanışma zamanınız gelmiş. Sadece yaz için değil, kalıcı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, yağdan kilo vermeniz gerektiğini biliyorsunuz. Yağdan yani vücuttaki birikmiş yağlardan kilo vermek, şok diyetlerle mümkün değildir.

Yağ hücreleri parçalanması en zor hücrelerdendir. Bunun içindir ki; kalıcı kilo vermeyi her yöntemle sağlayamazsınız; ama termo elektro stimülasyon cihazı olan TEI System özel programları sayesinde yağ yüzdenizi düşürürken, metabolizmanızı da hızlandırır.Yani kalıcı kilo vermenizi sağlar.

Devamını oku

Uzman Görüşü – Pervin Bulgak: Metabolizmaya Dair Gerçekler

MetabolizmaKonu kilo vermekten açılınca, metabolizma lafı da ağızlara sakız oluyor. Peki ama aslında metabolizma nedir? Nasıl işler ve zayıflamadaki rolü nedir?

Kiloluysanız, suçu yavaş olduğunu söylediğiniz metabolizmanıza atmak işleri kolaylaştırır. Oysa görünen o ki, bu metabolizma meselesini pek de doğru kavramamışız.

Devamını oku