"göz bakımı" etiketli yazılar

Uzman Görüşü – Pervin Bulgak: Göz Altı Morlukları

Göz Altı MorluklarıSizlere söz verdiğim üzere, göz altı morlukları ile ilgili araştırmamı da yapmış bulunmaktayım. Sıkıntı verici bir problem olduğunu bildiğim için son derece ciddi bir yazı yazdım. Aslında arkadaş baskısına uğradım. Uzun yılardır morluk problemi ile mücadele eden arkadaşım adına yaptığım araştırmayı sizlerle paylaşmak istedim.

Gözlerimizin ne kadar hassas organlar olduğundan daha önce de bahsetmiştik. Bakımları konusunda cildimizden daha çok dikkat istiyorlar. Çok yorgun olduğumuz zaman, gözlerimizi dinlendirmek için mutlaka 1-2 dakika ayırmamız gerekiyor. Örneğin, sallama rezene çayını 10-15 saniye sıcak suda beklettikten sonra gözlerimizin üzerine koyup 1-2 dakika bekletirsek şişkinlik azalacaktır.

Devamını oku

Uzman Görüşü – Pervin Bulgak: Göz Bakımı

Göz bakımıGöz özen ister, bakım ister, krem ister, masaj ister… Birden bire kendimi kaptırmışım özür dilerim. Çok yakın bir tarihte 35 yaşına girdiğim için olsa gerek, gözlerime takmış bulunmaktayım. Bu yüzden ne yapmak, ne yapmamak lazım iyice bir araştırdım.

Gözler kalbin aynasıdır. Bu cümle öyle güzel aktarmış ki, bana üstüne laf söylemek düşmedi.

Yüzümüzdeki en hassas ve kırılgan bölge göz çevresidir. Çünkü tüm cildimize oranla 7 kat daha incedir. Yapılan en büyük hata, yüzümüze kullandığımız ürünü gözlerimize de kullanmaktır. Göz bölgesi için hazırlanmış ya da üretilmiş özel ürünler kullanılmalıdır.

Devamını oku