2015’in Rengi: Marsala

Marsala

Her yıl Pantone Renk Enstitüsü tarafından o yılın temel/lider rengi seçilir. Enstitü geçtiğimiz Aralık ayında yıl boyunca her yerde; modadan makyaja, mobilyadan tasarıma dek kendini gösterecek olan 2015 yılı rengini “Marsala (Şarap Kırmızısı)” olarak açıkladı. Marsala renk skalasında koyu bordo, kızıl kahve ve koyu tarçın tonları yer alıyor.

Marsala tonları ile makyaj yaparken göz önünde bulundurulması gereken birkaç ufak püf noktası var:

Gözlerinizde yoğun olarak Marsala tonları kullanmak oldukça cesur bir adım olacaktır. Gece makyajında tercih edebileceğiniz şarap kırmızısı, burgundy, bordo tonları far ve göz kalemleri doğru uygulandığında tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayacaktır. Marsala tonlarına en yakışan renklerden biri olan altın rengi, dore ile göz altlarınıza ışıltılı, aydınlık bir görünüm katmanız da mümkün. Göz makyajınızda yoğun olarak bu tonları kullandığınızda dudakların ve yanakların daha şeffaf, pastel kalmasına özen gösterin.

Dudaklarınızda birbirinden güzel Marsala tonu ruj uyguladığınızda ise, gözlerinize daha hafif makyaj uygulamanız gerektiğini hatırlayın. Bir eyeliner ya da rimel ile renklendirdiğiniz gözlerinizde far kullanacağınız zaman hafif ve açık tonları tercih edin.

Marsalayı en özgürce kullanabileceğiniz yer ise hiç kuşkusuz tırnaklarınız. İster gece, ister gündüz birbirinden göz alıcı ve zengin bu renk tonları ile fark yaratacağınıza hiç şüphe yok.

2015 yılı rengi Marsala tonlarını makyajınızda kullanmak için, aşağıda sizin için seçtiğimiz ürüne bir göz atabilirsiniz:

Becca – Parlak Dudak Renklendirici